Jesteśmy dumni
z naszej tradycji.

No1
strzalka
Weltori jest przedsiębiorstwem
z całkowicie polskim kapitałem.
Jesteśmy stąd, tutaj pracujemy,
tu produkujemy i wydajemy
pieniądze.
01

Krótka historia czekolady

Gdy południowoamerykańskie cywilizacje Azteków, Majów i Olmeków rozpoczęły hodowlę kakaowców, czekolada nie była jeszcze słodką przekąską, którą znamy dzisiaj. Słowo „czekolada” pochodzi od azteckiego „xocolatl”, oznaczającego „gorzką wodę”. Właśnie w taki sposób spożywano kiedyś czekoladę – jako gorzki napój, przyprawiany dodatkowo chili i wanilią.

Tak przygotowywana czekolada nie przypadła do gustu Krzysztofowi Kolumbowi, który spróbował jej w okolicach 1502 roku. Dopiero 26 lat później konkwistador Hernán Cortés, zaintrygowany jej smakiem, nakazał przywieźć ją do Hiszpanii. Na hiszpańskim dworze po raz pierwszy zaczęto dodawać do niej cukier. Już jako słodki napój czekolada powędrowała do Francji. Na początku XIX wieku powstaje przełomowy wynalazek. Niemcy produkują odtłuszczone sypkie kakao, dzięki któremu w 1839 r. w powstała pierwsza na świecie tabliczka czekolady.

Współcześnie czekolada to jeden z najpopularniejszych produktów spożywczych na całym świecie. Czekoladowe desery i napoje są powszechnie uwielbiane, a kakao służy również za wykwinty dodatek do wytrawnych dań. Jesteśmy dumni będąc częścią tej wspaniałej historii. Zapraszamy to rozkoszowania się czekoladą wraz z wyrobami Weltori.

02

Jesteśmy dumni z naszej
tradycji i pracujemy
ciężko dla jeszcze
lepszej przyszłości

Wiele zawdzięczamy wysoko wykwalifikowanym specjalistom i doskonałym pracownikom, z których pasji, optymizmu i doświadczenia wypływa nasza solidność i niezawodność.

Przedsiębiorstwo Weltori zajmuje się produkcją najwyższej jakości wyrobów i półproduktów cukierniczych. Dzięki długoletniemu doświadczeniu doskonale znamy rynek cukierniczy. Od momentu powstania kierujemy się dbałością o smak, by sprostać nawet najbardziej wyrafinowanym gustom i oczekiwaniom naszych klientów.

03

Wiedza i doświadczenie

Dlaczego warto współpracować z Weltori? Nasi liczni klienci wiedzą, że stawiamy na jakość, wiemy co robimy i można na nas liczyć. W biznesie kierujemy się prostymi zasadami. Oto one:

 

Fachowość

Zatrudniamy zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów, dla których wyroby czekoladowe to nie tylko praca, ale również pasja. Dzięki ich profesjonalizmowi i doświadczeniu Weltori to solidny producent, na którego zawsze można polegać.

 

Odpowiedzialność

Traktujemy naszych dostawców, klientów i pracowników z szacunkiem i odpowiedzialnością. Ze wszystkimi staramy się rozwijać partnerskie relacje oparte na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu.

 

Elastyczność

Potrafimy dopasować się do nowych wymagań. Mamy ekspercką wiedzę niezbędną do wprowadzania zmian. Posłużymy radą, kiedy jest potrzebna. Znamy się na swojej pracy i wiemy, co zrobić, żeby nasi partnerzy byli po prostu zadowoleni z efektu naszej pracy.